• aktualności

5 gorących ślubnych trendów 2017

02-03-2017

5 gorących ślubnych trendów 2017

Weselne trendy to nie tylko ślubna moda

Jak co roku trendy modowe, makijażowe, fryzjerskie, a także z pogranicza architektury i designu będą miały wpływ na wygląd i charakter ślubno- weselnych uroczystości i ich bohaterów. W tym tekście piszę o trendach, które z pewnością wychwycimy przeglądając tegoroczne publikacje donoszące o ślubach pięknych, znanych i bogatych. Zapoznajcie się z nimi, jeśli też chcecie być na czasie. Ale jeśli uznacie, że te trendy akurat do wyobrażeń waszego idealnego dnia ślubu i wesela mają się nijak, nie przejmujcie się i zorganizujcie wszystko tak, jak podpowiada Wam serce.

1.    Neutralne barwy 

Z mojego 12-letniego doświadczenia w pracy wedding plannera wynika, że pary najczęściej dążą do organizacji uroczystości w klimacie „klasycznej elegancji”. I trudno się dziwić. Klasyka, szczególnie w organizacji ślubu i wesela, nigdy nie wychodzi z mody. I choć większość organizowanych przeze mnie uroczystości to takie, które można by zaliczyć do klasycznie eleganckich, to żadna z nich nie jest taka sama. Bo klasykę można interpretować na wiele sposobów. Do klasyki można zawsze dodać kilka oryginalnych twistów, by nadać całości indywidualnego charakteru.

Jeśli też jesteś zwolenniczką klasyki planując zaproszenia i inne ślubne druki oraz podstawowe barwy w dekoracjach, postaw na neutralne barwy – złamaną biel, beże, szarości klasyczne lub przełamane błękitem albo naturalnymi odcieniami brązu. Na takim elegancki, wysmakowanym i neutralnym tle można wyczarować wszystko.

2.    Efekt niespodzianki 

Wielu współczesnym parom planującym ślub i wesele zależy na tym, aby zaskoczyć gości.  Jednym z najlepszych sposobów, aby o osiągnąć jest wybór niestandardowego miejsca na przyjęcie weselne.

Jeśli tobie również zależy na takim efekcie zamiast eleganckiej restauracji, znanego hotelu, czy domu weselnego wybierz odrestaurowaną stodołę, elegancki namiot eventowy w otoczeniu pięknego ogrodu, góralską chatę albo surowy loft. Goście na pewno długo będą wspominać Twoją imprezę.

3.    Duma z lokalnych produktów    

Coraz więcej osób docenia dzisiaj produkty, które powstają dzięki pracy lokalnych społeczności, regionalnych rzemieślników, dbających o wysoką jakość rolników i hodowców. Są dumni, jeśli mogą pochwalić się wyrobami pochodzącymi z miejsc, w których się wychowali lub z których wywodzą się ich przodkowie.

Wykorzystywanie wesela do „promocji” lokalnych zwyczajów, tradycji i produktów – szczególnie produktów spożywczych i regionalnych przysmaków to jeden z trendów zyskujących na popularności z każdym rokiem. Możesz je zaprezentować planując weselne menu lub dodatkowe stoły tematyczne. Można je wykorzystać jako drobne upominki dla weselnych gości lub wpleść w dekoracje.

4.    Nie tylko profesjonalna fotografia    

Wybór fotografa, który uwieczni ślub i wesele i zapewni pamiątkę na całe życie to jeden z najważniejszych wyborów każdej pary. Jednak w dobie smartfonów zdjęcia robią dzisiaj wszyscy. I te fotografie również stanowią często część ślubno-weselnego albumu. Trend wykorzystywany przez organizatorów eventów komercyjnych i firmowych od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się również na weselach. Chodzi o fotobudki czy gif budki – specjalne miejsca, gdzie podczas przyjęcia weselnego gości mogą sobie robić wesołe – często wykorzystując różnego rodzaju tematyczne gadżety – zdjęcia lub filmiki, które później mogą sobie przesłać ma smartfona i podzielić się nimi za znajomymi, np. na facebooku, czy instagramie.  Z powodu zainteresowania fotobudkami coraz bardziej popularny staje się trend związany z tworzenie specjalnego hashtaga dla imprezy weselnej. Jeśli będzie oryginalny, łatwo dzięki niemu znajdziesz w mediach społecznościowych zdjęcia ze swojej imprezy.

5.    Zdjęcia z lotu ptaka    

Kolejny trend związany z tworzeniem relacji fotograficznej lub wideo ze ślubu i wesela. Coraz większa popularność i dostępność produktów i usługodawców oferujących realizację tzw. zdjęć lotniczych, sprawiła, że coraz więcej par pragnie, aby foto- i wideoreleacja z ich uroczystości zawierała również materiały zrealizowane za pomocą drona.

Jeśli również z zachwytem oglądasz na YouTube filmy pokazujące świat w lotu ptaka i marzysz o takich zdjęciach ze swojego wesela, zadbaj o to, aby wybrana przez ciebie ekipa wideo i fotografów dysponowała odpowiednim sprzętem, umiejętnościami i pozwoleniami.